0%
0%
Թաջութակ 2022
01
Հաղթողներ
Իտալիա
1-ին տեղ
Սոնատի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)
Ճապոնիա
2-րդ տեղ
Դավիդ Պոպերի «Թավջութակի կատարողական բարձր վարպետության ձեռնարկ» երկ 73 շարքից էտյուդների լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ):
Ռուսաստան
3-րդ տեղ
Յոհան Սեբաստիան Բախի՝ թավջութակի համար գրված ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ):
Արամ Խաչատրյանի Սոնատ-ֆանտազիայի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)
Հայաստան
«Հանդիսատեսի համակրանք» հատուկ մրցանակ. մեկ համերգ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ 2023-2024թթ. համերգաշրջանի ընթացքում:
02
Մրցանակներ
* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:
Դրամական պարգև 10.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*
Դափնեկրի դիպլոմ
2 համերգ 2023/24 և 2024/25 համերգաշրջանների ընթացքում, որոնք կառաջարկի Մրցույթի Կազմկոմիտեն։
* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:
Դրամական պարգև 5.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*
Դափնեկրի դիպլոմ
* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:
Դրամական պարգև 3.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*
Դափնեկրի դիպլոմ
Հատուկ մրցանակներ
1. Յոհան Սեբաստիան Բախի՝ թավջութակի համար գրված ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)
2. Դավիդ Պոպերի «Թավջութակի կատարողական բարձր վարպետության ձեռնարկ» երկ 73 շարքից էտյուդների լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)
3. Արամ Խաչատրյանի Սոնատ-ֆանտազիայի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)
4. Սոնատի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)
5. «Հանդիսատեսի համակրանք» հատուկ մրցանակ. մեկ համերգ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ 2023-2024թթ. համերգաշրջանի ընթացքում:
Մրցույթը նախատեսում է մի շարք հատուկ մրցանակներ, որոնք կհանձնվեն Մրցույթի պարգևատրման արարողության ժամանակ:
Հատուկ մրցանակներ ստացած մասնակիցների կատարումները կտեղադրվեն Մրցույթի պաշտոնական կայքում և սոցիալական մեդիայի էջերում:
04
Ծրագիր
1-ին Փուլ
2րդ Փուլ
Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 3 լյա մաժոր, երկ 69
Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 4 դո մաժոր, երկ 102
Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 5 ռե մաժոր, երկ 102 թիվ 2
Յոհաննես Բրամս - Սոնատ թիվ 2 ֆա մաժոր, երկ 99
Ֆրանց Շուբերտ - Սոնատ լյա մինոր, D. 821 «Արպեջիոնե»
Դմիտրի Շոստակովիչ - Սոնատա ռե մինոր, երկ 40
Սերգեյ Պրոկոֆև - Սոնատա դո մաժոր, երկ 119
3րդ Փուլ
Յուրաքանչյուր մասնակցի տրամադրվում է 120 րոպե նվագախմբի հետ փորձի համար:
Արամ Խաչատրյան - Թավջութակի կոնցերտ մի մինոր
Արամ Խաչատրյան - Կոնցերտ-ռապսոդիա թավջութակի և նվագախմբի համար ռե մինոր
Յոզեֆ Հայդն - Կոնցերտ թիվ 2 ռե մաժոր, Hob. VIIb/2
Անտոնին Դնորժակ - Կոնցերտ սի մինոր, երկ 104
Ռոբերտ Շուման - Կոնցերտ լյա մինոր, երկ 129
Էդվարդ Էլգար - Կանցերտ մի մինոր, երկ 85
Էդուար Լալո - Կոնցերտ ռե մինոր
Կամիլ Սեն-Սանս - Կոնցերտ թիվ 1 լյա մինոր, երկ 33
*Անհրաժեշտության դեպքում Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների պարտիտուրները կարող են տրամադրվել Մրցույթի կողմից:
05
Մրցույթի ժամանակացույց
Բոլոր ժամերը նշված են հայկական ժամանակով (GMT/UTC +4)
06
ՀՈՒՆ
Մրցույթի բացման հանդիսավոր արարողություն
07
ՀՈՒՆ
1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)
մասնակիցներ 1 - 12
08
ՀՈՒՆ
1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)
մասնակիցներ 13 - 24
09
ՀՈՒՆ
2-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)
մասնակիցներ 1 - 6
10
ՀՈՒՆ
2-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)
մասնակիցներ 7 - 12
11
ՀՈՒՆ
3-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)
Փորձ/ելույթ նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1 - 4
12
ՀՈՒՆ
3-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)
Փորձ/ելույթ նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1 - 4
13
ՀՈՒՆ
ՄՐՑԱՆԱԿԱԲԱՇԽՈՒԹՅԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ԵՒ ԳԱԼԱ ՀԱՄԵՐԳ
06
Մրցակիցներ
1-ին Փուլ
Տորնիկե Գետցաձե
Վրաստան
Ալեխանդրո Վիանա
Իսպանիա
Միքայել Պետրոսյան
Հայաստան
Արթուր Դաամ
Բելգիա
Դալե Ջոն
Կանադա
Վարդուհի Միրզոյան
Հայաստան
Նելլի Ցինման
Ռուսաստանի Դաշնություն
Ջի Սու Քիմ
Հարավային Կորեա
Ջոնհոն Նամ
Հարավային Կորեա
Կյուն Ջուն Լի
Հարավային Կորեա
Միքայել Ոսկանյան
Հայաստան
Վլադիմիր Աֆինոգենով
Ռուսաստանի Դաշնություն
Սուն Վու Բաք
Հարավային Կորեա
Արտյոմ Իոանիսյան
Հայաստան
Ակիտո Գոտո
Ճապոնիա
Ջոու Կիտամուրա
Ճապոնիա
Զիմո Ժայ
Չինաստան
Քելըբ Քուրթըս
Շվեցարիա
Էվա Արդերիուս
Իսպանիա
Կամիլ Մուհամեդինով
Ռուսաստան
Էտտորե Պագանո
Իտալիա
Կոնստանտին Բորոդին
Ռումինիա/Մոլդովա
Լուկա Կոլարդո
Իտալիա
Ռոլանդո Ֆերնանդես
Մեքսիկա
Այուն Քիմ
Հարավային Կորեա
Իվան Սենդեցկի
Ռուսաստան
Տատյանա Բոյարինա
Բելառուս
Ժան Կառլոս Խոսե Կորոնադո Կաբրիսես
Վենեսուելա
2րդ Փուլ
Կյուն Ջուն Լի
Հարավային Կորեա
Էվա Արդերիուս
Իսպանիա
Միքայել Ոսկանյան
Հայաստան
Ջոու Կիտամուրա
Ճապոնիա
Սուն Վու Բաք
Հարավային Կորեա
Իվան Սենդեցկի
Ռուսաստան
Էտտորե Պագանո
Իտալիա
Կոնստանտին Բորոդին
Ռումինիա/Մոլդովա
Տատյանա Բոյարինա
Բելառուս
Արտյոմ Իոանիսյան
Հայաստան
3րդ Փուլ
Կյուն Ջուն Լի
Հարավային Կորեա
Ջոու Կիտամուրա
Ճապոնիա
Իվան Սենդեցկի
Ռուսաստան
Էտտորե Պագանո
Իտալիա
07
Ժյուրիի Անդամներ
ԻՍՐԱՅԵԼ/ԱՄՆ/ ԺՅՈՒՐԻ/
null
Շվեյցարիա/ նախագահ/
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ/ ԺՅՈՒՐԻ/
Շվեդիա/ ԺՅՈՒՐԻ/
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ/ ԺՅՈՒՐԻ/
Հայաստան/ ԺՅՈՒՐԻ/